ROYALTY CONSULTING AGENCY
ГЛАВНАЯ    |     НОВОСТИ    |     ЗАКОН    |     БЕЛЫЙ  и  ЧЕРНЫЙ СПИСОК     |     КОНТАКТЫ    |     ПРАКТИКА и АНАЛИТИКА
04.07.2012
Підписано Пекінський договір про аудіовізуальні виконання

Дипломатична конференція з розробки остаточного тексту нового Договору про аудіовізуальні виконання успішно завершилася 26 червня 2012 року підписанням представниками держав-членів ВОІВ Заключного акта Договору та Пекінського договору про аудіовізуальні виконання, названого так на знак вдячності місту, у якому відбувся завершальний раунд переговорів.

Договір підписали 48 країн, Заключний акт Договору – представники 122 країн, у тому числі й Перший заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України Олексій Янов, який очолював українську делегацію.

Новий Договір зміцнить майнові права кіноакторів та інших виконавців і забезпечить їм додатковий прибуток від виконуваної роботи. Він надасть виконавцям можливість отримувати частку від доходів, що генеруються шляхом використання аудіовізуальної продукції.

На міжнародному рівні Пекінський договір наділить виконавців особистими немайновими правами на те, щоб вимагати зазначення авторства й заперечувати проти спотворення їхніх виконань.

Важливо також те, що новий Договір зміцнить хитке становище виконавців в аудіовізуальній індустрії, забезпечивши більш чіткі міжнародно-правові рамки для охорони їхніх прав. Він уперше забезпечить охорону прав виконавців у цифровому середовищі. Крім того, Договір сприятиме захисту прав виконавців від несанкціонованого використання їхніх виконань за допомогою таких аудіовізуальних засобів, як телебачення, фільми й відео.

На відкритті Конференції із закликом прийняти міжнародний договір виступили актори з усього світу, зокрема американка Меріл Стрип, бразилійка Соня Брага, китаянка Мей Баоцзі та іспанці Хав’єр Бардем і Антоніо Бандерас.

У заключному зверненні відомі актори світового рівня, які були присутні на Дипломатичній конференції, вітали успішне укладення Договору. На закритті Конференції перед делегатами виступили китайський виконавець Ван Сяотан, індійський продюсер Боббі Беді й президент Міжнародної федерації акторів (МФА) Агнет Хааланд.

Висловивши глибоке задоволення з приводу прекрасної атмосфери, у якій проходили переговори, Генеральний директор ВОІВ Френсіс Гаррі подякував урядові Китаю та муніципалітету Пекіна за чудову організацію Дипломатичної конференції з охорони аудіовізуальних виконань та висловив надію на те, що, керуючись і надалі прекрасним «духом Пекіна», держави-члени просуватимуть діяльність Організації в інших ключових напрямах.

Загалом у роботі Дипломатичної конференції взяли участь 156 держав-членів, 6 міжурядових організацій і 45 неурядових організацій. Це безпрецедентно високий рівень участі в дипломатичних конференціях ВОІВ за всю історію Організації.

Источник: Державна служба інтелектуальної власності України

ВИДЕО

Репортаж ICTV о выплате роялти
Репортаж ICTV о выплате роялти

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Можно ли эффективно бороться с "пиратством" и нарушениями авторских прав?

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Роялти за музыку в кафе и Интернет

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Что бывает, с теми кто не платит за музыку


Однажды в 1997 году известный харьковский музыковед С.А. Коротков

МЕДИА ПАРТНЕРЫ