ROYALTY CONSULTING AGENCY
ГЛАВНАЯ    |     НОВОСТИ    |     ЗАКОН    |     БЕЛЫЙ  и  ЧЕРНЫЙ СПИСОК     |     КОНТАКТЫ    |     ПРАКТИКА и АНАЛИТИКА
07.04.2012
Уряд США оприлюднив «Спеціальний Звіт 301». Україну внесено у Список Особливого Спостереження

Вашингтон, округ Колумбія. Офіс торгівельного представника США (USTR) опублікував свій щорічний «Спеціальний Звіт 301» про відповідність та ефективність охорони та захисту прав інтелектуальної власності з боку американських торгових партнерів. Звіт можна знайти на веб-сайті USTR, натиснувши тут.

У прес-релізі щодо Звіту (повний текст) зазначено наступне:

"Цьогорічний Спеціальний Звіт 301 є більш значним, ніж будь-коли, у світлі останніх даних уряду США, які показали, що інтенсивні галузі сфери інтелектуальної власності підтримують до 40 мільйонів американських робочих місць і до 60 відсотків експорту США. Коли торговельні партнери не захищають права інтелектуальної власності, вони загрожують тим вкрай необхідним робочим місцям та експорту, – зазначив Торговий представник США Рон Кірк. – Я радий привітати уряди Іспанії та Малайзії з прогресом, який привів до їх виключення зі Спеціальних списків 301. З іншого боку, я закликаю уряд України вирішувати серйозні проблеми, які змусили нас знову занести Україну до Списку Особливого Спостереження (Priority Watch List)".

Про Список 301

Спеціальний Звіт 301 являє собою щорічний огляд глобального стану охорони та захисту прав інтелектуальної власності, який USTR проводить відповідно до Розділу 182 Закону про торгівлю 1974 року.

В цьогорічному звіті USTR оглянув 77 торгових партнерів і включив 40 країн до Списку Спостереження, Списку Особливого Спостереження або Списку моніторингу Розділу 306.

Торгові партнери в Списку Особливого Спостереження представляють найбільш значні проблеми щодо недостатньої охорони або захисту прав інтелектуальної власності, або в іншому випадку, обмеженого доступу на ринки для осіб, що покладаються на охорону прав інтелектуальної власності. Тринадцять країн – Алжир, Аргентина, Канада, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Ізраїль, Пакистан, Росія, Таїланд, Україна та Венесуела – включені до Списку Особливого Спостереження. Ці країни будуть предметом особливо строгих двосторонніх зобов'язань протягом наступного року."

Щодо України у Звіті зазначено наступне:

"Україну внесено у Список Особливого Спостереження (Priority Watch List).

Прогрес України щодо імплементації Плану дій відносно інтелектуальної власності та реалізації своїх зобов'язань був мінімальний, в тому числі щодо вирішення проблеми використання державними органами неліцензійного програмного забезпечення, внесення змін до законодавства у сфері авторського права та активізації діяльності правоохоронних органів із захисту прав інтелектуальної власності.

Україна також небагато досягла у боротьбі з контрафакцією та піратством, а в деяких випадках зробила кроки в зворотному напрямку.

Наприклад, через кілька днів після того, як українська міліція закрила найбільший піратський сайт (ex.ua), влада дозволила знову його відкрити.

Крім того, число інспекторів Державної служби інтелектуальної власності України було значно скорочено.

І хоча українська влада вжила заходів щодо припинення несанкціонованого камкордінгу фільмів у кінотеатрах, несанкціонований запис звукового супроводу кінофільмів все ще залишається серйозною проблемою.

Зусилля правоохоронних органів залишаються неефективними по відношенню до широкого розповсюдження контрафактних та піратських продуктів, багато з яких перевозиться через територію України до третіх країн, а у митних служб продовжує не вистачати офіційних повноважень для заборони перевезень.

Сполучені Штати продовжують закликати Україну вжити заходів щодо вирішення серйозних проблем з приводу піратства в Інтернеті, в тому числі шляхом прийняття запропонованого законодавства для забезпечення належного режиму повідомлень та видалення контенту.

Сполучені Штати також продовжують заохочувати Україну поліпшити судову систему, яка страждає від значних затримок у розгляді справ, відсутності достатньо сурових вироків для стримування порушень, та суддів,що не мають відповідного досвіду у сфері прав інтелектуальної власності. Сполучені Штати будуть продовжувати працювати з Україною для вирішення цих та інших питань."

Источник: Асоціація Музичної Індустрії України

ВИДЕО

Репортаж ICTV о выплате роялти
Репортаж ICTV о выплате роялти

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Можно ли эффективно бороться с "пиратством" и нарушениями авторских прав?

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Роялти за музыку в кафе и Интернет

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Что бывает, с теми кто не платит за музыку


Однажды в 1997 году известный харьковский музыковед С.А. Коротков

МЕДИА ПАРТНЕРЫ