ROYALTY CONSULTING AGENCY
ГЛАВНАЯ    |     НОВОСТИ    |     ЗАКОН    |     БЕЛЫЙ  и  ЧЕРНЫЙ СПИСОК     |     КОНТАКТЫ    |     ПРАКТИКА и АНАЛИТИКА
06.04.2009
Госдепартамент определил 2 уполномоченных организации коллективного управления

З метою удосконалення системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав, Міністерством освіти і науки України затверджений наказ від 22.12.2008 № 1175, що передбачає новий порядок визначення уповноважених організацій колективного управління.

На виконання положень цього наказу до Держдепартаменту надійшли заяви та документи від ОП “Український музичний альянс”, ОП “Українська ліга музичних прав”, Всеукраїнського об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав "Оберіг".

Держдепартамент розглянув заяви та опрацював надані організаціями документи і прийняв рішення від 02.04.2009 року про визначення організацій колективного управління уповноваженими здійснювати збір і розподіл винагороди за використання фонограм, відеограм, опублікованих з комерційною метою, та зафіксованих у них виконань:

1.

об‘єднання підприємств "Український музичний альянс";

2.

об‘єднання підприємств "Українська ліга музичних прав";

При цьому, ОП "Український музичний альянс" визначене уповноваженим укладати договори про виплату винагороди із суб’єктами господарювання у сфері публічного сповіщення (ефірні та кабельні телерадіоорганізації), а ОП "Українська ліга музичних прав" – із суб’єктами господарювання у сфері публічного виконання, публічної демонстрації (кафе, бари, ресторани, нічні клуби, інші подібні заклади).

Зазначені організації отримують свідоцтва про визначення організацій колективного управління уповноваженими організаціями нового зразка. Попередні свідоцтва від 07.10.2003 № 2, від 07.10.2003 № 3, видані, відповідно, ОП “Український музичний альянс”, ОП “Українська ліга музичних прав”, визнано такими, що втратили чинність та є недійсними з дня прийняття зазначеного рішення Держдепартаменту.

Всеукраїнському об’єднанню суб’єктів авторських і суміжних прав “Оберіг” відмовлено у визначенні уповноваженою організацією. Свідоцтво про визначення організації колективного управління уповноваженою організацією від 31.07.2003 № 1, видане об’єднанню, анульоване та визнано таким, що втратило чинність з дня прийняття рішення Держдепартаменту.

Всеукраїнська громадська організація „Всеукраїнське Агентство з авторських та суміжних прав”, що діяла як уповноважена організація колективного управління до дати прийняття Держдепартаментом рішення, заяви та документів не надала. Свідоцтво від 24.03.2008 № 4, видане організації анульоване та визнано таким, що втратило чинність з дня прийняття рішення Держдепартаменту.

Источник: официальный веб-портал Госдепартамента

ВИДЕО

Репортаж ICTV о выплате роялти
Репортаж ICTV о выплате роялти

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Можно ли эффективно бороться с "пиратством" и нарушениями авторских прав?

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Роялти за музыку в кафе и Интернет

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Что бывает, с теми кто не платит за музыку


Однажды в 1997 году известный харьковский музыковед С.А. Коротков

МЕДИА ПАРТНЕРЫ