ROYALTY CONSULTING AGENCY
ГЛАВНАЯ    |     НОВОСТИ    |     ЗАКОН    |     БЕЛЫЙ  и  ЧЕРНЫЙ СПИСОК     |     КОНТАКТЫ    |     ПРАКТИКА и АНАЛИТИКА
25.01.2009
Николаевская милиция взялась за нарушителей авторских прав - за время отработки проверено 609 объектов

На території Миколаївської області проводилося оперативно-профілактичного відпрацювання у сфері інтелектуальної власності.

За період відпрацювання підрозділами ОВС перевірено 609 фізичних та юридичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері інтелектуальної власності.

За фактами незаконного використання об'єктів права інтелектуальної власності, привласнення авторства на такі об'єкти або інших умисних порушень прав на об'єкти права інтелектуальної власності, що охороняються законом (стаття 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення) працівниками міліції складено 59 адміністративних протоколів за. Усі протоколи направлені до суду.

З частки протоколів, що розглянуто судами винесено рішення у вигляді штрафів на загальну суму понад 5 тис. грн. з конфіскацією музичних автоматів (по розглянутих протоколах конфісковано 100% музичних автоматів).

У ході відпрацювання вилучено 5 934 шт. контрафактної продукції загальною вартістю близько 2 млн. грн. з них 81 музичний автомат, а також 10 системних блоків та 5847 шт. аудіовізуальної продукції на загальну суму понад 77 тис. грн.

З вилученої кількості аудіовізуальної продукції 1471 примірник творів вітчизняних виконавців, на загальну суму понад 29 тис. грн., а саме: Марія Бурмака, Таїсія Павалій, група Лама, Скрябін, Ірина Білик, група Знак Води, Верка Сердючка, Гайтана, Віктор Павлік, Океан Ельзи та інші.

За матеріалами перевірок складено 25 адміністративних протоколів за ст. 164-9 КУпАП за порушення законодавства щодо розповсюдження аудіовізуальної продукції.

Так, співробітниками УДСБЕЗ та Миколаївського МУ УМВС викрито та задокументовано підпільний цех з виготовлення „піратської-" аудіовізуальної продукції, який було організовано одним з приватних підприємств у магазині на проспекті Жовтневому. За допомогою ПЕОМ, на якому без дозволу правовласника незаконно використовувались неліцензійні комп'ютерні програми корпорації «Майкрософт», здійснювалось тиражування контрафактної продукції. Вилучено системний блок. Сума збитків становить 5 тис. 784 грн.

Також, в період відпрацювання, співробітниками УДСБЕЗ задокументовано злочинну діяльність посадових осіб однієї з мереж кабельного телебачення, які в порушення Закону України «Про авторське та суміжне право» здійснювали незаконну ретрансляцію у власній кабельній мережі російських телеканалів. За фактом діяльності без ліцензії слідчим управлінням порушено кримінальну справу за ст.202 ч.1 КК України (Порушення порядку зайняття господарською та банківською діяльністю). Згідно декларацій (про податок на прибуток підприємства) дане підприємство від діяльності, пов'язаної з відтворенням програм сповіщення, отримало прибуток у сумі 7 млн. 155 тис. грн.

Слід відзначити, що раніше (22.05.08) слідчими вже було порушено справу за ст. 176 КК України відносно посадових осіб цієї мережі кабельного телебачення, які у 2005-2008 роках (навмисно, із корисних мотивів, в порушення Закону України «Про авторське та суміжне право», Закону України «Про телебачення та радіомовлення») здійснювали незаконну ретрансляцію у власній кабельній мережі телеканалів РФ («Росія», «Перший канал») у відкритому вигляді для телеприймачів, без укладених угод з правовласником, чим заподіяло підприємству збитки на загальну суму 266 тисяч гривень.

Крім цього, досягнуто позитивних результатів у захисті авторських прав виконавців аудіо творів «роялті».

На початок відпрацювання суб'єктами господарської діяльності з організаціями колективного управління було укладено лише 10 ліцензійних угод. А за час відпрацювання кількість таких угод збільшилась до 37.

Доходи за здійснення публічного сповіщення в живому або в іншому вигляді аудіовізуальних творів, виконань та фонограм вітчизняних та зарубіжних музичних виконавців тільки за два тижні відпрацювання збільшились на суму більше 4 тис. грн.

Источник: МВД Украины

ВИДЕО

Репортаж ICTV о выплате роялти
Репортаж ICTV о выплате роялти

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Можно ли эффективно бороться с "пиратством" и нарушениями авторских прав?

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Роялти за музыку в кафе и Интернет

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Что бывает, с теми кто не платит за музыку


Однажды в 1997 году известный харьковский музыковед С.А. Коротков

МЕДИА ПАРТНЕРЫ