ROYALTY CONSULTING AGENCY
ГЛАВНАЯ    |     НОВОСТИ    |     ЗАКОН    |     БЕЛЫЙ  и  ЧЕРНЫЙ СПИСОК     |     КОНТАКТЫ    |     ПРАКТИКА и АНАЛИТИКА
12.01.2007
Должны ли операторы (провайдеры) кабельной сети платить роялти?

Запитання: Шановний Микола Васильович, чи повинні оператори (провайдери) кабельної мережі, які не мають власного каналу мовлення сплачувати роялті?

З повагою Олександр

Відповідає заступник голови Державного департаменту інтелектуальної власності Валентин Чеботарьов

Так, повинні. Оператори (провайдери) кабельної мережі, які не мають власного каналу мовлення, є користувачами об'єктів авторського права і (або) суміжних прав. Тому, оператори (провайдери) кабельної мережі, які надають послуги по ретрансляції телерадіопрограм, що містять об‘єкти авторського права і (або) суміжних прав, повинні дотримуватися прав суб'єктів авторського права і суміжних прав.
Відповідно до частини п‘ятої статті 15 Закону України "Про авторське право і суміжні права" (далі – Закон) за винятком випадків, передбачених статтями 21 – 25 цього Закону, автор (чи інша особа, яка має авторське право) має право вимагати виплати винагороди за будь-яке використання твору. Частиною третьою цієї статті Закону передбачено, що автору (чи іншій особі, яка має авторське право) належить виключне право дозволяти використання твору іншими особами, у тому числі шляхом публічного сповіщення, а також дозволяти або забороняти будь-яке повторне оприлюднення творів, якщо воно здійснюється іншою організацією, ніж та, що здійснила перше оприлюднення.
Оператори (провайдери) кабельної мережі здійснюють використання об‘єктів авторського права і (або) суміжних прав способом публічного сповіщення через ретрансляцію передач (програм) іншої телерадіоорганізації засобами ресурсів багатоканальних телемереж.
Під “ретрансляцією”, відповідно до статті 1 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", мається на увазі прийом і одночасна передача, незалежно від використаних технічних засобів, повних і незмінних телерадіопрограм або істотних частин таких програм, які транслюються мовником.
Пунктом 27 розділу "В" додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 72 "Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об‘єктів авторського права і суміжних прав" передбачено розмір винагороди за використання творів науки, літератури і мистецтва, публічне сповіщення або ретрансляція яких здійснюється у передачах кабельного телебачення. Виплачувати зазначену винагороду можна безпосередньо автору (чи інший особі, яка має авторські права) або, відповідно до статті 45 Закону, через повіреного, або через організацію колективного управління.
У випадку, коли оператори (провайдери) кабельної мережі, здійснюють ретрансляцію фонограм, відеограм, зафіксованих у них виконань, опублікованих з комерційною метою, вони зобов‘язані, на підставі положень статті 43 Закону, виплачувати винагороду виконавцям, виробника фонограм, відеограм. Збирання винагороди у цьому випадку здійснюють виключно уповноважені організації колективного управління (частина друга статті 43 Закону). Порядок та умови виплати винагороди визначені постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 71 "Про затвердження розміру винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм та порядку її виплати".
Захист прав суб'єктів авторського права і суміжних прав здійснюється в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством (стаття 51 Закону).
Відповідно до частини четвертої статті 38, статті 68 Закону України "Про телекомунікації", статті 40 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" оператор або провайдер телекомунікацій чи оператор кабельних мереж відносяться до провайдерів програмних послуг. Згідно з частиною сьомою статті 40 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” до провайдера програмної послуги за систематичне порушення вимог законодавства про авторські права і суміжні права може бути застосована санкція - анулювання ліцензії у судовому порядку.
Таким чином, оператори (провайдери) кабельної мережі, у разі надання послуг по ретрансляції передач (програм), що містять об’єкти авторського права і (або) суміжних прав, повинні виплачувати винагороду відповідно до діючого законодавства у сфері авторського права і суміжних прав.

Источник: Госдепартамент

ВИДЕО

Репортаж ICTV о выплате роялти
Репортаж ICTV о выплате роялти

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Можно ли эффективно бороться с "пиратством" и нарушениями авторских прав?

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Роялти за музыку в кафе и Интернет

ЧТО БЫВАЕТ, С ТЕМИ КТО НЕ ПЛАТИТ ЗА МУЗЫКУ
Что бывает, с теми кто не платит за музыку


Однажды в 1997 году известный харьковский музыковед С.А. Коротков

МЕДИА ПАРТНЕРЫ